phpjobs.cz

Nejlepší pracovní příležitosti, exkluzivně pro PHP vývojáře.

phpjobs.cz homepage - Gaupi portfolio

O projektu

Projekt phpjobs.cz je místem, kde PHP programátoři a vývojáři mohou snadněji najít zajímavé pracovní nabídky. Firmám poskytuje efektivní možnost oslovit správné lidi, a to díky úzkému zaměření publika.

Rozsah projektu

Branding
Design
Webové stránky
Rok 2021 - 2023
Klient interní projekt

Problém

Celé IT odvětví na pracovním trhu je hodně rozvětvené a obsahuje enormní množství pracovních pozic. Tyto pracovní pozice jsou zaměřeny na stovky až tisíce technologií.

Situaci také nepomáhá způsob a formát inzerátů. Inzeráty ve velkém obsahují obecné fráze, dlouhé odstavce textu a nic neříkající informace. Vývojáři nechtějí číst dlouhé odstavce nezáživného textu. V takovém případě nastává následující situace. Baví Vás programování v PHP. Hledáte pracovní nabídku zaměřenou na PHP, ale stále dokola objevujete nabídky, kde hlavní roli hraje jiná technologie.

Gaupi řešení

Současnou situaci na trhu chceme změnit a proto jsme se v Gaupi rozhodli založit projekt phpjobs.cz. Unikátní pracovní portál, který se zaměřuje exkluzivně na PHP programátory a vývojáře.

Webové stránky projektu jsou postaveny tak, aby uživatelé našli pracovní nabídky co nejjednodušeji. Při navrhování jsme kladli velký důraz na přehlednost a na to, co v dnešní době programátory zaujme. Programátory zajímají používané technologie, zaměření pozice, platové ohodnocení a také možnost práce na dálku nebo z domova.

Logo phpjobs - Gaupi portfolio
phpjobs logo - Gaupi portfolio

Typografie

Jako písmo jsme navrhli font Poppins, moderní bezpatkový font. Do značné míry s geometrickým nádechem a mechanickou kostrou. Dokonale se hodí pro grafický design a webové stránky.

Nechtěli jsme do typografie míchat sekundární font, místo toho jsme použili více úrovní tloušťky písma, abychom vytvořili správnou hierarchii a zároveň udrželi přehlednost.

Typography case study

Paleta barev

Jelikož je projekt phpjobs.cz cíleně zaměřen na technologii PHP, nemohli jsme vybrat jiný odstín hlavní barvy než je fialová. Fialová je hlavní barvou technologie PHP a samotným vývojářům se tato barva automaticky vybaví pod pojmem PHP.

phpjobs.cz color palette - Gaupi portfolio

Zaměřeno na framework

Hlavní a důležitou částí webových stránek je rozdělení pracovních nabídek podle PHP Frameworku. Například pokud se programátor nebo programátorka specializují na vývoj ve frameworku Laravel, tak na inzeráty s frameworkem Nette se nebudou vůbec dívat, bez ohledu na to, co inzerát nabízí.

phpjobs frameworks - Gaupi portfolio

Tvorba webových stránek

Naším cílem bylo navrhnout poutavý, moderní a přitom přehledný design webových stránek. Snadná orientace pro uživatele a maximální čitelnost. To byla základní myšlenka při tvorbě webu.

tvorba webovych stranek - Gaupi portfolio

Detailová stránka nabídky

Detailová stránka je navrhnuta tak, aby zásadní informace pracovní nabídky vystoupily do popředí a uživatelé se v nich rychle zorientovali.

phpjobs - Gaupi portfolio

Vytvoření nové nabídky

Navrhnuli jsme proces pro rychlejší vytváření nabídek, s pomocí jednoduchého a uživatelsky přívětivého formuláře.

tvorba webovych stranek - Gaupi portfolio

Responzivní design

Webové stránky tvoříme již od samého začátku s myšlenkou správného zobrazení na všech typech mobilních zařízení.

responsive mobile web site - Gaupi portfolio

Emailový newsletter

Emailové notifikace hrají v tomto projektu důležitou roli. Umožňují nám informovat uživatele o nových nabídkách. Proto jsme navrhnuli přehledné emailové zprávy. Týdenní souhrn nabídek nebo okamžité upozornění na novou nabídku.

phpjobs email - Gaupi portfolio
phpjobs email - Gaupi portfolio

Připraveno na sdílení

Pro webovou stránku s detaily nabídky generujeme poutavý náhled, abychom usnadnili sdílení těchto stránek na sociálních sítích.

metadata image og social- Gaupi portfolio

Přehled webových stránek

Podívejte se na finální podobu webové stránky v plném rozsahu. Kladli jsme velký důraz na rychlost načítání webové stránky, čitelnost a přehlednou strukturu.

phpjobs homepage - Gaupi portfolio
phpjobs new offer - Gaupi portfolio

Nekončíme, začínáme

Spuštěním projektu naše práce ani zdaleka neskončila. Na projektu neustále pracujeme, testujeme nové řešení a přicházíme s nápady na nové funkce. Také aktivně komunikujeme a získáváme zpětnou vazbu od programátorů a zaměstnavatelů.

phpjobs.cz - Gaupi portfolio
phpjobs.cz - Gaupi portfolio

Potřebujete pomoc s projektem?

Pomůžeme vám proměnit
vaše nápady ve skutečnost.

Napište nám -> nebo